Příprava na přijímací zkoušky

Jak probíhá správná příprava na přijímací zkoušky, když se hlásíš na lékařskou fakultu?

Dostat na medicínu je snem mnoha studentek a studentů. Pokud se letos hlásíš i ty, tak určitě víš, že příprava na přijímací zkoušky není žádný med. Na přijímacích zkouškách tě čeká obávané trojkombo biologiechemiefyzika a navíc, konkurence není zrovna malá. Proto tu pro tebe máme takové shrnutí jak přípravu na přijímací zkoušky zvládnout co nejlépe.

Jak zvládnout přijímací zkoušky nejen na lékařskou fakultu?

1. Začni se učit brzy

První pravidlo je přípravu na přijímací zkoušky nepodcenit a začít se připravovat co nejdříve to jde. Často se nás studenti a studentky ptají, kdy je nejlepší začít se učit. Popravdě, je to individuální. Někomu k přípravě stačí 3 měsíce, někdo potřebuje rok. Vždy totiž záleží na úrovni tvých znalostí. Každopádně tak či tak, vždy doporučujeme udělat si hned na začátku maturitního ročníku několik cvičných testů – například si zkusit vyřešit pár otázek z modelových otázek. Čili otevřít si hned v září modelovky, vybrat si z každého tématu náhodně několik otázek, vyřešit je a pak zjistit, jak úspěšní jste. Pokud uvidíte, že máte hodně mezer, začněte s přípravou na přijímačky hned, jak to je možné. Pokud víte, že jste na střední biologii/chemii/fyziku měli velmi málo, je dobrý nápad, začít už třeba v třetím ročníku střední školy. Například v našem kurzu, máme letos dost třeťáků a třeťaček, kteří se připravují už nyní a pokud by se rozhodli, že se s námi chtějí připravovat i ve čtvrťáku, dostanou další rok kurzu za sníženou cenu.

2. Dobrý time managment je základ

Co si budeme lhát, maturitní ročník je docela záhul. Učit se na testy, připravovat na maturitu, chystat se na přijímačky. Je potřeba si ve všem udělat správný systém. Z našich zkušeností je fajn, rozplánovat si dny a týdny dopředu už na začátku maturitního ročníku. Vytvoř si rozvrh a nejprve si do něj napiš své pravidelné aktivity. Například od kdy do kdy máš povinnou výuku. Děláš pravidelný sport? Chodíš do práce? Zapiš si to do rozvrhu taky. Pak se podívej na časové mezery, kdy nic pravidelného nemáš a doplň si do nich přípravu na příjímací zkoušky, tak jak to bude v tvých možnostech. Například zjistíš, že máš volné odpoledne v pondělí, úterý, středu, čtvrtek a tak se rozhodneš, že se budeš pravidelně připravovat v pondělí, úterý, středu a čtvrtek si necháš například sám/sama pro sebe. Tak jak ti to bude vyhovovat.

3. Zjisti si co nejvíc informací o školách, kam se chceš hlásit

Štěstí přeje připraveným. Hlásíš se například do Brna a Olomouce ? Prostuduj si webové stránky fakult, podívej se na statistiky přijatých z minulého roku a doporučené okruhy k přijímacím zkouškám. Chápeme, že je někdy poměrně složité se na jejich webu vyznat a najít si všechny důležité informace. My se běžně setkáváme s tím, že nám studenti a studentky píšou o radu, kde najít například požadavky na přijímacích zkoušky. Vždy se můžeš někoho zeptat, nebo pokud máš P2P kurz, tak můžeš napsat přímo nám. Vždy doporučujeme dát si přihlášky na více fakult a nezkoušet pouze jedny přijímací zkoušky. Konkurence je veliká a sázet pouze na jednu kartu, se nemusí vyplatit. Například víš, že chceš jít především do Brna. V takovém případě je dobré dát si přihlášky nejen do Brna, ale na co nejvíce fakult a během přípravy si třeba procvičovat modelové otázky hlavně z Brna.

4. Nebuď na to sám/sama a najdi si někoho kdo ti pomůže

Protože je příprava na příjímací zkoušky náročná, je dobré nezůstávat na to sám/sama. Fajn cestou je připravovat se ve skupince se spolužáky, se kterými můžete modelové otázky procházet. Další možností je pořídit si přípravný kurz, který ti s přípravou na příjímací zkoušky pomůže. V našem P2P kurzu si zakládáme na osobnějším přístupu. Uvědomujeme si, že je fajn, mít někoho, komu můžeš napsat když si nevíš rady například s příkladem nebo otázkami z modelovek. Kromě toho, že probíhají společné lekce, kde probíráme vše důležité z biologie, chemie a fyziky, nabízíme také individuální konzultace, které jsou zdarma (v ceně kurzu).

5. Procvičování je základ

Během přípravy na přijímací zkoušky je nutné procvičovat znalosti, co nejvíc to jde. Doporučujeme procházet modelové otázky lékařských fakult, a to hned od samého začátku přípravy. V našich kurzech pořádáme například semináře, kde společně modelové otázky procházíme. Způsobů procvičování je ale více. My využíváme například memorovací kartičky, krátké testíky nebo barevné pracovní listy, které najdeš u nás na webu.

Chceš s přijímačkami na medicínu pomoct?

Online kurzy

Uvidíme se každý týden na online lekcích a taky budeme mít společnou chatovací skupinu. Zároveň nám můžeš psát na messenger, nebo si s námi volat přes zoom. Většina kurzů u nás probíhá online, ale máme také osobní kurzy v Brně. Pokud si vybereš osobní kurz, dostaneš k němu kompletní online kurz jako bonus. 

Spokojení studenti

Zpětná vazba je nad zlato! Z našeho závěrečného dotazníku vyplynulo, že se více než 90% studentů zapojených do průzkumu, úspěšně dostalo na medicínu. Pro studenty také pořádáme lekce navíc nad rámec kurzu. Studenti si můžou také domluvit konzultační lekci zdarma. Pokud budeš chtít, můžeš mrknout na naše recenze.

Přátelské prostředí

Vytváříme přátelské prostředí. Se studenty si píšeme ve společné skupině, radíme s příklady, probíráme přijímačky. Když nám napíšeš na messenger v jednu ráno, že si nevíš rady s příkladem, fakt se nebudeme zlobit! Budeme tu pro tebe po celou dobu kurzu, třeba i když si budeš chtít jen postěžovat, že toho učení je prostě hodně!

Studentské ceny

Snažíme se aby si kvalitní doučování mohl dovolit skoro každý. Například celoroční samostudium s kompletními materiály, videozáznamy lekcí, procvičováním a chatovacímí místnostmi si pořídíš za 3190 Kč. Jo a modelové přijímačkové testy jsou included! U nás platí přísloví „za málo peněz, hodně muziky“.

Ukázka materiálů

Co se v kurzu naučíš?

Biologie

Chemie

Fyzika

Co říkají studenti?

Pojď do toho s námi!

Přehled kurzů